EUCARBON® léčivý přípravek na zácpu

Doporučená cena: 145 koupit

Kliknutím na tlačítko ,,Koupit'' budete přesměrováni na stránky produktu v internetovém obchodě lékárna.cz a tlačítkem „prodejní místa“ můžete vyhledat kamennou lékárnu ve vašem okolí. prodejní místa

EUCARBON je přírodní lék na zácpu.

Vezměte si 1 až 2 tablety večer a ráno jste vyprázdněni - bez křečí.

EUCARBON® váže ve střevě toxické látky a podporuje jejich vyloučení.

EUCARBON obsahuje KOŘEN REBARBORY. Kořen rebarbory má tradičně projímavý efekt, podporuje střevní peristaltiku.UHLÍ, které na sebe naváže toxické látky. Ty se prostřednictvím projímavého účinku LISTU SENNY a výtažku kořene rebarbory vylučují z těla ven. Eucarbon má kromě toho v trávicím traktu lehce dezinfekční účinek.

Rostlinné uhlí Carbo vegetabilis – rostlinné uhlí má adsorpční účinek, tzn. naváže na sebe toxické látky v trávicím traktu.

Senna a rebarbora Účinné složky v senně a rebarboře jsou antrachinonové glykosidy, které stimulují střevní peristaltiku, redukují vstřebávání vody v tlustém střevě.

Čištěná síra Po desetiletí se používá perorálně pro své projímavé, protiplísňové, bakteriostatické a protiparazitální působení. V tenkém střevě uvolňuje bublinky sulfanu, které stimulují střevní peristaltiku.

Celkový účinek přípravku vhodně doplňují pomocné látky:

  • silice máty peprné a fenyklová silice
  • pomáhají zmírnit křeče hladkého svalstva trávicího ústrojí
  • zmírňují pocit bolestivého napětí
  • působí mírně antisepticky, a tím tlumí rozvoj bakterií, které vyvolávají nežádoucí tvorbu plynů ve střevech
  • silice máty peprné působí příznivě na vylučování žluči, která je nezbytná pro emulgaci a trávení tuků

Indikace: Přípravek je vhodné užívat zejména při zácpě. Účinek se dostavuje přibližně 8-10 hodin po užití. Přípravek není určen pro děti do 12 let.

Přípravek je dostupný v balení: 30 tbl

Složení: 1 tableta obsahuje léčivé látky: Sennae folium pulveratum (listy senny): 105 mg Rhei extractum siccum normatum (výtažek z rebarbory): 25 mg Carbo vegetabilis (rostlinné uhlí): 180 mg Sulfur depuratum (síra): 50 mg Pomocné látky: Silice máty peprné, fenyklová silice, sacharóza, kukuřičný škrob, arabská klovatina, kaolin, mastek.

Dávkování a způsob užití:           Dospělí a děti od 12 let:

1 až 2 tablety až 3x denně(tj.3-6 tablet denně)

Projímavý účinek a mírně adsorpční (zmírnění nadýmání)

1 až 2 tablety ráno a v poledně a 3 – 4 tablety večer (tj.5-8 tablet denně)

Silnější projímavý účinek

Za běžných okolností je postačující užívat tento přípravek příležitostně nebo 2-3krát týdně. Tablety EUCARBON® užívejte s dostatečným množstvím tekutiny. Pokud není předepsáno jinak, dodržujte přesně dávkování uvedené v příbalové informaci.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Držitel rozhodnutí o registraci: F. Trenka,Goldeggasse 5 A-1040 Vídeň, Rakousko. Eucarbon® je dostupný v 70 zemích. Na trhu přes 100 let (Lék vyvinuli Mag. F. Trenka a Prof. Pauli v roce 1909)

K dostání v lékárnách. Není-li skladem, žádejte objednání do druhého dne.

Bezplatná telefonická poradna: 800 500 500 nebo nám zašlete svůj dotaz do naší zdravotní poradny.